RPG/LARP

RPG i LARP to dwie gry, które jako pierwsze zbierały ze wszystkich świata stron poszukiwaczy, wojowników, magów i wielu innych. Kolebki każdego konwentu fantastyki trzeba właśnie upatrywać w tych jakże fascynujących wydarzeniach. Zarówno spotykając się w ciemnych lochach czy pokojach zamków, rzucając kośćmi przeznaczenia oraz przygotowując zbroje na ostateczne starcie w terenie jesteśmy w stanie przeżyć wspaniałe wydarzenia, które śniły nam się w dzieciństwie, śnią się w teraźniejszości i będą się śnić aż ze starości odłożymy halabardy na stojaki. Czy jesteś gotowy by wyruszyć w nieznane regiony, zewnętrzne rubieże czy do Starego Świata? Jeśli tak, to siodłaj konie i widzimy się na Sabat Fiction Fest! 

Warhammer- Po Burzy

Burza Chaosu oddala się od Middenheim. Miasto jest na tyle zniszczone i przesiąknięte złem oraz wypaczeniem, że mieszkańcy boją się do niego wracać. Jedni tracą, drudzy zyskują bo spustoszone miejsce jest rajem dla bandytów i łotrów starego świata. Półświatek przestępczy wyczuwa okazję do ogromnych zysków. By jednak to zrobić muszą zająć się podziałem wpływów i wybrać swego Ojca, który doprowadzi ich do pełnej szczęśliwości.  Giń, pertraktuj , walcz na gruzach Middenheim. Kto zyska a kto straci, to się okaże... To ty kreujesz świat!

 

Ostatnie Pożegnanie sir Victora Bartelby

Wiktoriańskie czasy były naprawdę zabawną i pełną życia epoką.
Nie? Coż… żeby się przekonać, koniecznie przybywajcie na Sabat, by wziąć udział w larpie: Ostatnie Pożegnanie sir Victora Bartelby organizowanego przez niepowtarzalny Klub Gier Fantasy "HeX" w Opolu Lubelskim

Z wielkim żalem zapraszamy na przyjęcie pożegnalne nieodżałowanej pamięci sir Victora Bartelby. Nieukojona w smutku rodzina.

Jak zapewne wiadomo naszym drogim czytelnikom w ubiegły wtorek znany i szanowany członek londyńskich wyższych sfer, sir Victor Bartelby, odszedł niespodziewanie i nagle ku głębokiemu żalu rodziny i przyjaciół. Żona wraz z dziećmi zaprasza żałobników na przyjęcie pożegnalne dla uczczenia jego pamięci. Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że pojawi się tam wiele znanych i poważanych osobistości. Rodzina Bartelby zapewne nie omieszka, na wzór najnowszej mody, skorzystać z usług znanej w towarzystwie spirytystki madame Dupont. Zapowiada się prawdziwe wydarzenie miesiąca!

London Esquire, sierpień 1871
 

Chcesz zachować spokój wieczny? Pragniesz aby Twoje doczesne szczątki pozostały nienaruszone? Zakup już teraz klatki nagrobne MORTSAFE. Żaden student medycyny nie będzie Ci straszny! Cena już od  £19,99


 

Smells like teen spirit

Larp z silnym podziałem na akty, opowiadający o piątce nastoletnich przyjaciół, którzy muszą zmierzyć się z przyziemnymi, licealnymi problemami. Przed grą odbędą się krótkie warsztaty, podczas których gracze stworzą swoje postaci na podstawie otrzymanych profili facebookowych. Prosi się graczy o przyniesienie swojego sprzętu, z którego będą mogli wejść na Facebooka. (MG: Weronika "Kaczka" Korycińska) 

Sesje RPG na Sabacie

Nadszedł czas dzielni poszukiwacze!

Sabat Fiction Fest zapowiada się bardzo ciekawie pod względem ilości punktów programu. Dzięki Mistrzom Gry, którzy zagoszczą w sierpniowy weekend na Targach Kielce, możecie być pewni, że nawet przez sekundę nie będziecie się nudzić. Warhammer Fantasy Roleplay, Wiedźmin, czy Star Wars to tylko kilka z licznych systemów i uniwersów, które zagoszczą w naszych salkach!

 

Sesja RPG Wigilia Wszystkich Świętych- Zobaczymy się o zmierzchu w wigilię Wszystkich Świętych" znajdujesz takie zaproszenie na odwrocie wizytówki niejakiej Madame Cleo. Czy odważysz się spotkać z tajemniczą damą, czy może coś innego stanie ci na drodze? (Mistrz gry: Rafał Kalinowski "CptBonomo")


 

Sesja RPG Królestwo- Przygoda w świecie fantasy. Zarówno dla początkujących graczy jak i zaawansowanych. Luźne przygody w Królestwie Loor, wciel się wraz z nami w elfich łuczników, brodatych krasnoludów i zapijaczonych chłopów! Nigdy nie wiadomo gdzie poniosą Was nogi na szlaku przygody! ( Mistrz gry: Wiktor Kowalczyk "Kovalsky")


 

Sesja RPG Warhammer- Czy chcieliście kiedyś zagrać herosami którzy mają realny wpływ na świat?
Cóż... trafiliście w niewłaściwe miejsce! (Mistrz gry: Filip Bartkowiak)


 

Sesja RPG Wiedźmin - “Ognisty Festyn” - Podczas festiwalu wina w Toussaint przypadkowi ludzie stają w płomieniu i wybuchają. Ofiary nic nie łączy. Przynajmniej pozornie… (Mistrz Gry: Marek Kardasiński)

 

Sesja RPG “Polowanie na Netrunnera”- Korporacja Arasaka zlokalizowała Netrunnera "TinyB1T", który od kilku miesięcy dokonywał ataków na jej fortece danych kradnąc kod i tajne informacje. Jest wybitny w tym co robi i nawet korporacyjni Netrunnerom nie udało się go usmażyć. Dlatego trzeba wysłać siły naziemne. Niestety ze względu na lokalizację - Strefę Walki w Night City nie można liczyć na wsparcie NCPD. Dodatkowo duża aktywność gangów w obszarze wymusza działanie "low profile". (Mistrz Gry: Artur Jeziorski)

 

Sesja RPG “Polowanie na czarownice” -Sesja dla początkujących graczy. Uczymy się systemu gry (podstawy). Nasza historia zaczyna się w Neverwinter (troszkę przerobiony schemat na potrzeby sesji). Nasi śmiałkowie docierają do stolicy po zakończonej kampanii aby pławić się w luksusach do końca swoich dni, ale tam nowa przygoda już na nich czeka. Ciemne chmury zebrały się nad Neverwinter a nad mieszkańcami unosi się mroczne fatum. Sesja w klimacie średniowiecznym (w duchu konwentu) (Mistrz Gry: Konrad Garwacki) 

I w tym roku będziemy gościć Mistrza Gry- Weterana, który od zarania dziejów istnienia Sabatu wskazuje podróżnikom drogę do prawdziwej przygody jaką jest RPG - Blizza!

Ponad czwartą ścianą (D&D 5ed +homerules) - Standardowa grupa poszukiwaczy przygód wyrusza na standardową przygodę w standardowym świecie fantasy. Cóż mogłoby pójść nie tak?” Przygoda dla osób, które nie boją się wywróconych do góry nogami standardów. Brak poczytalności mile widziany. (Mistrz Gry: Blizz)

Ostatnie spojrzenie Morra (WHFRP 2ed.) - Las spowity we mgle. Kręta droga wijąca się między drzewami. Coś czai się w mroku. Pozostała tylko ucieczka. Ale przed czym? Przed zagrożeniem? Przed śmiercią? Przed przeszłością? Czy może przed sobą samym?
Sesja dla zaawansowanych graczy w mrocznym uniwersum Warhammera. (Mistrz Gry: Blizz)Bezdroża Galaktyki (Dark Heresy) - Jesteś otoczony przez mrok. Jak sie w nim odnajdziesz? (Mistrz Gry: Mateusz Chrzan)2828 (Star Wars) - Galaktyka jest pełna bohaterów i złoczyńców. A kim Ty zostaniesz? (Mistrz Gry: Filip Bartkowiak)Coś się zaczyna (Wiedźmin) -  Bohaterowie będą odkrywać sekret twierdzy magów. (Mistrz Gry: Marek Kardasiński)Krasnale ( Wyjątkowi Bohaterowie i Niezwykłe Zagrożenia) - Lubisz prawdziwe wyzwania? Wiec trafiłeś we właściwe miejsce wędrowcze. Tutaj stawisz im czoła i zostaniesz wynagrodzony! (Mistrz Gry: Karol Lisowski)Zbrodnia w Weissbergu (Warhammer) - Sierżant straży miejskiej Jakub Speer został wyznaczony do zbadania sprawy zaginięcia 10 – letniego chłopca – Hansa Ericsona. Z powodu stałego zagrożenia najazdami norski komendantura zaleca mu zgromadzenie drużyny śmiałków. (Mistrz Gry: Daniel Piotrowicz)Akademia Mistrzów, Warsztaty vol 1 i vol 2 - Sesja uzupełnienie Akademi Mistrzów - przeznaczona dla osób chcących zostać Mistrzami Gry lub stawiających pierwsze kroki w tej roli. W trakcie sesji każdy z uczestników będzie miał okazję wcielić się w Mistrza Gry i z pomocą prowadzącego oraz specjalnego scenariusza nauczyć się jak prowadzić gry RPG. (Mistrz Gry: Artur Jeziorski)

Baniak na SFF’18!

Mamy zaszczyt ogłosić, że w tym roku przybędzie do nas arcymistrz RPG i jeden z największych znawców tych tematów- Baniak!!!
Chcielibyście posłuchać o tajnikach RPGów, jakie zna Youtuber? Przybądźcie na jego prelekcję!
 

O zwrotach akcji

Widok zaskoczonego gracza jest jednym z przyjemniejszych momentów na sesji RPG. Chwila, gdy odkrywasz „karty”, których współgrający się w ogóle nie spodziewali. Szerokie oczy, zbieranie szczęki z podłogi i trwanie w bezruchu - to najlepsze reakcje. Zapraszam na prelekcję, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak planowałem i wprowadzałem moje najpopularniejsze zwroty i zawieszenia akcji na sesjach.
 

Czy to wszystko? Absolutnie nie! To tylko kropelka w oceanie. Ale czym byłby festiwal fantastyki bez odrobiny tajemnicy ;)

Każdy rządny przygód powinien przybyć na Sabat!