RPG/LARP

RPG i LARP to dwie gry, które jako pierwsze zbierały ze wszystkich świata stron poszukiwaczy, wojowników, magów i wielu innych. Kolebki każdego konwentu fantastyki trzeba właśnie upatrywać w tych jakże fascynujących wydarzeniach. Zarówno spotykając się w ciemnych lochach czy pokojach zamków, rzucając kośćmi przeznaczenia oraz przygotowując zbroje na ostateczne starcie w terenie jesteśmy w stanie przeżyć wspaniałe wydarzenia, które śniły nam się w dzieciństwie, śnią się w teraźniejszości i będą się śnić aż ze starości odłożymy halabardy na stojaki. Czy jesteś gotowy by wyruszyć w nieznane regiony, zewnętrzne rubieże czy do Starego Świata? Jeśli tak, to siodłaj konie i widzimy się na Sabat Fiction Fest!


RPG- Co to za czary?


W tym przypadku nie chodzi o ręczny granatnik przeciwpancerny, ale o grę fabularną (role-playing game). Gracze mają niepowtarzalną okazję wcielić się w swoich wymarzonych bohaterów i odbywać nimi wyjątkowe przygody. Magia polega na tym, że wszystko dzieje się w jednej sali za pomocą krzeseł, stołu, kart postaci oraz KOŚCI (czasami takimi do rzucania, a jak będzie się robić gorąco to być może innymi). 
Kto prowadzi graczy przez arkana tej magii? Mistrzowie Gry, którzy przygotowują scenariusz, opowiadają historię oraz kontrolują czas i przestrzeń. Najlepsi z najlepszych przybywają na Sabat Fiction Fest, gdzie każdy może spróbować swoich sił w podróżach ciekawszych i niebezpieczniejszych niż te, które proponuje Gandalf.
Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia!
LARP- z czym to się je?


Jeśli chcecie wyprostować nogi po sesjach RPG ale wciąż Wam mało, to możecie wziąć udział w Larpach na Sabat Fiction Fest. Jest to gra, w której gracze wcielają się w swoich bohaterów jak w teatrze. Nie trzeba być jednak aktorem by wziąć udział w tak precyzyjnie przygotowanym przedstawieniu, jakim jest Larp. Najlepsze jest to, że nigdy nie wiesz jak to się skończy! Wspomnieliśmy już, że można przyjść w strojach by jeszcze lepiej oddać klimat?

 


Chcesz zostać Mistrzem Gry na SFF?- Zapraszamy!


Jeśli chcesz dołączyć do grona najlepszych Mistrzów Gry w multiwersum to nie czekaj i zgłoś swoją sesje RPG!

Formularz znajdziesz tutaj.
Poniżej znajdziecie spis warsztatów i sesji, które odbędą się podczas Sabatu: 

RPG w pigułce

Wiktor Kowalczyk

Jak zacząć grać w RPG? Jak być dobrym graczem? I jak być dobrym Mistrzem Gry? Dzięki temu tutorialowi poznasz odpowiedzi!


 

Warhammer 2ed: Spaczona droga

Filip Bartkowiak

Jako część oddziału inkwizytora złapaliście kultystę chaosu. Waszym zadaniem jest dostarczyć go do Altdorfu, gdzie zostanie stracony. Jeśli spodziewacie się że droga będzie przebiegać bez zakłóceń  to mylicie się. Jak zwykle coś musi pójść nie tak.


 

My Little Pony

Filip Bartkowiak

Marzyliście o tym żeby zostać pastelowym kucykiem i przeżywać przygody w ich magicznym kolorowym świecie? Jeśli tak to zapraszam to sesja dla was.


 

Sesja RPG - Co skrywają cienie (D&D 5e +homerule)

Albert "Blizz" Kowal

Groźny przestępca uciekł z więzienia tuż przed dniem egzekucji. Co gorsza, ma ze sobą zakładnika. Grupa łowców nagród rusza jego tropem. Jeszcze nie wiedzą z czym im przyjdzie się mierzyć.
Przygoda w autorskim świecie dla osób nie bojących się tworzyć klimatu horroru na sesji


 

Sesja RPG - Nieustraszeni łowcy potworów (D&D 5e +homerule)

Albert "Blizz" Kowal

Sławna grupa łowców potworów trafia do krainy nękanej przez straszliwe monstrum. Bitwa jaką przyjdzie im stoczyć, będzie inna niż jakakolwiek dotychczas.
Przygoda w autorskim świecie dla osób lubiących myśleć nieszablonowo i lubiących długie granie.


 

Kislev- niedźwiedzie, zimno i coś dziwnego

Marek Kardasiński

Gracze przyjadą do jednej z Kislevskich osad podczas święta usypiania niedźwiedzi


 

Ciężka noc w gospodzie "Pod 3 Piórami"

Marek Kardasiński

Typowa karczemna noc w Starym Świecie, ale czy aby na pewno?


 

Sesje on demand

Kuba Czajkowski, Jakub Żardecki i Patryk Regin

Chcesz zagrać z przyjaciółmi w RPG? Dołącz do sesji on demand


 

Zew Cthulhu

Karol Lisowski

Biesne... Miejscowość w Bieszczadach z ponurą tajemnicą. Co sprawia że przez najbliższe 100 lat będą znikać tu ludzie?


 

Mroczna Twierdza

Jakub Miernecki

Zebrana przez Barona Hohena drużyna wyrusza do owianej wieloma mrocznym legendami twierdzy na północnych rubieżach. Gdy w ten słoneczny letni poranek docierają do małego miasteczka położonego na szczycie pobliskiego wzgórza widzą piękno wolnego życia, ale niestety chwilę później widzą dolinę, w której mimo słońca rozciąga się wieczny pół mrok z miejscami gdzie nie widać nic mimo próbującego się przebić słońca. W tym momencie stało się jasne, że pierwszy krok na tej trasie stał się pierwszym krokiem do waszej zguby...


 

Warhammer

Daniel Piotrowicz

Świat czeka na nowych bohaterów...


 

Sesja RPG "Stary Świat"

Daniel Piotrowicz

Spokojne dotąd oblicze miasta w Starym Świecie ulega gwałtownej zmianie.Okrutne żniwo zbiera strach, potęgowany jeszcze przewrotnością losu.Nikt nie jest pewny swego jutra, dlatego też bohaterowie na każdym kroku narażeni są na wkroczenie na ścieżkę wiodącą do królestwa Morra. Czy sobie poradzą? To wiedzą tylko bogowie...


 

World of Warcraft

Jakub "Quba" Nogaj

Przygoda w świecie World of Warcraft. Przymierze wzywa śmiałków o niezwykłych umiejętnościach do zbadania nowego lądu i zabezpieczenia zapasu Azerytu zanim pojawi się Horda... Sesja prowadzona ze modyfikowanym 5E. 


 

To nie tak miało być.

Jakub "Quba" Nogaj

Nie każda historia toczy się tak jak powinna, czasami potrzeba drobnej interwencji.

 

Zew Cthulhu

Szczepan "Kohaq" Wesołowski

Zapraszam wszystkich chętnych głównie osoby chcące przeżyć ze mną swój pierwszy raz( RPG). Na początku określamy jasno zasady, co można czego lepiej nie (w horrorach istotne) <mruga>. Możemy zagrać poważniej, albo żartować, razem tworzymy opowieść i wszyscy mamy się dobrze bawić.


 

Akademia Mistrzów - Warsztaty #1

Artur "SySCR" jeziorski

Sesja uzupełnienie Akademi Mistrzów - przeznaczona dla osób chcących zostać Mistrzami Gry lub stawiających pierwsze kroki w tej roli. W trakcie sesji każdy z uczestników będzie miał okazję wcielić się w Mistrza Gry i z pomocą prowadzącego oraz specjalnego scenariusza nauczyć się jak prowadzić gry RPG.


 

Akademia Mistrzów - Warsztaty #2

Artur "SySCR" jeziorski

Sesja uzupełnienie Akademi Mistrzów - przeznaczona dla osób chcących zostać Mistrzami Gry lub stawiających pierwsze kroki w tej roli. W trakcie sesji każdy z uczestników będzie miał okazję wcielić się w Mistrza Gry i z pomocą prowadzącego oraz specjalnego scenariusza nauczyć się jak prowadzić gry RPG.


 

"Przebudzenie" System: Wampir Maskarada edycja 5

Jakub "Gunvields" Grządziela

Czy myślisz że możesz tak po prostu żyć, po swojej śmierci? Żywić się gdziekolwiek, ewentualnie odganiając łowcę albo dwóch? Musisz się jeszcze wiele nauczyć, neonato… Gdzie masz zamiar chować głowę przed słońcem przed nadejściem każdego poranka? Z twoją śmiertelną rodziną? Myślisz że cię tak po prostu zaakceptują? Załatwisz sobie mieszkanie? I jak za nie zapłacisz, skoro nie utrzymasz pracy? Prędzej czy później wylądujesz na ulicy, bez dachu nad głową i będziesz potrzebował kogoś takiego jak ja. Mam lokację, bezpieczną i wygodną, podzielisz ją z kilkoma innymi żółtodziobami, ale to cię będzie kosztować. I nie, nie mam na myśli pieniędzy, po co one takiemu krwiopijcy jak ja. Będziesz musiał coś dla mnie zrobić… 
Sesja przyjazna dla ludzi bez doświadczenia z Wampirem Maskaradą, przygotowana dla graczy nie zaznajomionych z settingiem, ale chętnych wypróbowania czegoś nowego.


 

Warhammer

Karol Lisowski

Grupa krasnoludków musi powstrzymać niebezpiecznego oprawcę zagrażającego ich siedzibą.