Pozostałe atrakcje!

Poza szeregowymi atrakcjami konwentowymi będziecie mogli skorzystać z różnego rodzaju warsztatów, pokazów, zabaw integracyjnych. Czekają na Was również projekcje filmowe, konkurs cosplay a także obszerna czytelnia komiksów gdzie każdy znajdzie coś dla siebie!

Tutaj znajdziecie informacje dotyczące dużej części programu imprezy która nie mieści się w podstawowych kategoriach.

 

Moduł słowiański

Stowarzyszenie Gontyna. 17-18.08 Sabat Fiction

 1. Warsztaty motankowe - odbędą się 17 i 18 sierpnia. Motanki to ręcznie robione z tkanin magiczne lalki życzące, wykonywane niegdyś na terenach Ukrainy i Białorusi, a także na wschodzie Polski. Tradycja ich tworzenia była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Warsztaty poprowadzą: Aleksandra Zywomila Reczyńska, Katarzyna Rogalińska i Monika Welebora Ćwiek ze Stowarzyszenia Gontyna oraz Natalia Kowalska. Warsztaty zostaną przeprowadzone w kilku blokach po godzinie w grupach maksymalnie 10-12 osobowych. Zapraszamy dzieci w każdym wieku i wszystkich płci! Pomiędzy warsztatami w strefie będzie także śpiewanie pieśni tradycyjnych i poszukiwanie ich rytmu w grze na bębnach.
 2. Wykład/prelekcja na temat mitologii Słowian - Tomasz Poświst Rogaliński – żerca wspólnoty Gontyna, przewodnik PTTK, a „przy okazji” inżynier zootechniki, wiertnik i analityk zarządzania. Jego wiedza o pochodzeniu Słowian, znajomość terenu, historii i historyjek o obyczajach ludowych, które nie dały się wyplenić przez tysiąc lat, dosłownie przerzuci nas w tamten okres.
 3. Występ grupy Żywomiła & Etno-Folk Session Band. Pomysł połączenia pieśni tradycyjnych i śpiewu białego z atmosferą jamowania i jazzowej improwizacji. Repertuar żywy i każdy występ jedyny w swoim rodzaju!
 4. Kram Thoradis i pokaz rzemiosł - czyli stoisko z krajkami i haftami, gdzie będziemy mogli spotkać Natalię Kowalską, która robiąc pokaz tkania również zapozna nas z podstawowymi zagadnieniami na temat ubioru dawnych Słowian.
 5. Kram Rękodzielni "Żar" Danuta i Artur Sitnikowie - słowiańskie (i nie tylko) symbole i wzory wypalane w drewnie.


 

MODUŁ SŁOWIAŃSKI

 • Stroje słowiańskie
 • Koncerty
 • Prelekcje
 • Wykłady
 • Warsztaty
 • Śpiewanie pieśni tradycyjnych + gra na bębnach
 

Konkursy

Tak, Sabat to nie tylko prelekcje, spotkania z gośćmi specjalnymi, czy przeróżne strefy. Czekają tam na Was liczne konkursy, gdzie będziecie mogli wygrać fajne nagrody!

Poniżej spis wyzwań, jakie Was czekają:


 

Konkurs fotograficzny  "Sabatowa fotka"

Anna  Lewandowska

Uczestnicy robią zdjęcia podczas trwania konwentu. Następnie są one prezentowane na koniec wydarzenia. Najlepsze i najciekawsze zostają nagrodzone. Każdy uczestnik może zaprezentować maksymalnie 3 zdjęcia.


 

Quiz z DCEU

Piotr Durlik

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z filmów DC? Jeśli tak, to zapraszamy. 


 

Ekstremalny konkurs wiedzy o "Wiedźminie" vol. 6

Michał Brzoza

Po rocznej przerwie ekstremalny konkurs wiedzy o "Wiedźminie" wraca do programu Sabat Fiction - Fest! Pamiętasz ulubione słowa prezy...FELDMARSZAŁKA Dudy? Wiesz w jakim wieku Yennefer straciła dziewictwo? A może potrafisz wymienić wszystkie wiedźmińskie Znaki? Nieważne czy jesteś rubasznym krasnoludem, królem Redanii czy driadą z Brokilonu. Jeśli znasz odpowiedzi na powyższe pytania przyjdź i spróbuj sił w naszym konkursie!


 

Morderczy konkurs wiedzy o "Pieśni Lodu i Ognia"

Michał Brzoza

George R.R. Martin długo każe czekać na "Wichry Zimy", dlatego czas oczekiwania najlepiej wykorzystać na przypomnienie sobie wszystkich części "Pieśni Lodu i Ognia" oraz spróbowanie swoich sił w naszym konkursie! Nowa formuła, nowe pytania i tylko prowadzący (niestety) ten sam. Wiesz co widniało na herbie rodu Freyów? Które wino w Westeros było najlepsze? A może tak jak Jon Snow nic nie wiesz? Jeśli Westeros nie ma przed Tobą tajemnic i w przeciwieństwie do Varysa i Theona nie brak Ci...odwagi, podejmij wyzwanie w naszej rywalizacji! Koniecznie zabierzcie coś do pisania!


 

Wielki test wiedzy z Gothic

Aleksander Łosiń

Wiedzówka jak wiele innych. Uczestnicy zostaną podzieleni na dobrze znane obozy z gry Gothic i wykazanie się jak największą wiedzą z tej kultowej serii od niemieckiego studia Piranha Bytes. Na zwycięzców czekają oczywiście nagrody godne kopca rudy z Nowego Obozu :). Wiedzowka będzie podzielona na kilka etapów tj. pytania muzyczne, odgadnięcie czego na podstawie zdjęcia bądź nawet wcielenie się w rolę, którejś z charakterystycznej dla całej serii postaci.


 

Wiedzówka z Hearthstone

Aleksander Łosiń

(Podobny co w zeszłym roku tyle że udoskonalony test z wiedzy o Hearthstone ;) )Znajdą się pytania o karty w standardzie jak i w DZICZY, opierające się o znajomość statystyk/efektów kart, a nawet ich dźwięków. Może to być przyjemne wyzwanie dla każdego fana tejże karcianki. Gdy ilość uczestników będzie odpowiednia to zrobimy prawdziwą Familiadę miedzy HORDĄ, a PRZYMIERZEM! Może nie zaoferuję wam Mroźnego Tronu lub bogactw Galiwiasza, ale możecie spokojnie liczyć na miłe nagrody.


 

Jaka to melodia - EARRAPE

Karol "Chmielu" Chmielewski

Znajomość piosenek to jedno, ale czy będziesz w stanie wysiedzieć do końca konkursu i wygrać nagrody? Jeśli tak to wpadaj na konkurs muzyczny w wersji EARRAPE!


 

Konkurs Wiedzy z Polskich Piosenek

Sebastian SebastianOrf3 Raczyński

Znasz się na polskich piosenkach? Potrafisz bez problemu zgadnąć Polskie piosenki dzisiejsze, Rock i Synthpop z lat 80, Disco Polo, HipHop, BigBit czy może utwory takich zespołów jak Czerwone Gitary, Lady Pank, Wilki. A może “Jolkę, Jolkę” rozpoznajesz po jednej nutce. Przyjdź, dobrze się baw i przetestuj swoje umiejętności.


 

Wiedzówka z Marvela

Wiktoria Galera

Myślisz że jesteś fanem Marvela? Oglądałeś filmy, czytałeś komiksy i wiesz już wszytko? Jeśli tak to przyjdź i sprawdź swoją wiedzę na temat Uniwersum Marvela!


 

Wiedzówka z League of Legends

Hubert "SzuszuCK" Broniś

Chcesz sprawdzic swoją wiedze zwiazaną z League of legends mozesz to uczynic udajac sie na nasza prelekcje, być może wszystkiego nie wiesz : D


 

Wiedzówka wielofandomowa

Anna "Ancymon" Daszewska

Po raz kolejny uczestnicy zmierzą się w konkursie wiedzy z kilku różnych fandomów od Star Treka przez Gwiezdne wojny po Supernatural.


 

Heroes 3 wojny taktyczne

Rosik "Akira" Dominik

Każdy z nas zna kultową serie Heroes of Might and Magick. Godziny spędzone na wspólnej grze z kumplami lub ogrywanie kampani po kilka razy. Ale czy każdy z was wie o tym wszystko ? przekonaj się o swojej wiedzy i stań do walki w konkursie wiedzy o Heroes of Might and Magic 3!


 

Wielki turniej o tytuł króla sucharów

Sebastian "Takos" Imiołek

Uczestnicy na scenie opowiadają żarty, kawały, dowcipy oraz robią stand-up, czyli wszystko żeby rozbawić publikę. Zwycięzca jest wybierany przez głosowanie publiczności


 

Wielki konkurs wiedzy o Gwiezdnych Wojnach

Filip Bartkowiak i Kacper Błaszczyk

Ho Ho Ho! Za chwilę potężny Jabba The Hutt rozpocznie długo wyczekiwany konkurs. Zostanie nie tylko sprawdzona wasza szybkość w podnoszeniu ręki ale tak że wiedza z zakresu filmów i seriali dotyczących gwiezdnej sagi.


 

Wielki Konkurs Soundtrack'ów vol.6

Kamil Jatrzębski