Pozostałe atrakcje!

Poza szeregowymi atrakcjami konwentowymi będziecie mogli skorzystać z różnego rodzaju warsztatów, pokazów, zabaw integracyjnych. Czekają na Was również projekcje filmowe, konkurs cosplay a także obszerna czytelnia komiksów gdzie każdy znajdzie coś dla siebie!

Tutaj znajdziecie informacje dotyczące dużej części programu imprezy która nie mieści się w podstawowych kategoriach.

CENTRUM NAUKI LEONARDA DA VINCI

Centrum Nauki przygotuje dla Was specjalne stoisko naukowo – eksperymentalne, przy którym zainteresowani będą mogli wcielić się w rolę badacza i eksperymentatora. Edukatorzy Centrum przygotowali na te dni szereg naukowych atrakcji, m.in. wystawę „Centrum Nauki w pigułce” (około 10 mobilnych eksponatów), spektakularne pokazy naukowe z użyciem ciekłego azotu oraz zjawiskowe eksperymenty tj. chemiczna lokomotywa, ukryte pismo, chemiczny kameleon.

Przedstawiciele Centrum, z całą pewnością przekażą ogromny pakiet wiedzy z zakresu nauk ścisłych w sposób atrakcyjny i nieszablonowy, wpisując się tym samym w klimat naszego wydarzenia.


 

CZYTELNIA KOMIKSÓW

W naszych zbiorach znajduje się już ponad 1000 tomów komiksów europejskich, amerykańskich a także mang! Każdy znajdzie coś dla siebie. Przyjdź do czytelni, wypożycz, zrelaksuj się…

Głównym organizatorem czytelni jest Ostrowiecki Klub Fantastyki “Tawerna Pod Toporem”!


 

FUTRZAKI NA SABACIE

Zapraszamy do czarującej strefy najbardziej męciutkich twórców programu. W festiwalową sobotę nasi zaprzyjaźnieni Fursuiterzy zdominują także miasto Kielce ;)


 

NARUTO CAMP

  • Repliki broni występujące w serialu 1:1
  • Dojo z wyżej wymienionymi replikami
  • Imitacja restauracji Ichiraku Ramen 1:1
  • Charakterystyczna dla serii ''smutna huśtawka' Naruto"

W programie:

  1. Naruto Run
  2. Gra terenowa
  3. Egzamin na genina
  4. Egzamin na chunina
  5. Nauka pieczęci
  6. Wojna shinobi

Artystyczny Krąg

Grupa twórców-plastyków i zarazem youtuberów  zrzeszonych pod wspólnym brandem! Zapraszamy do sprawdzenia ich możliwości:

Black Worn Jeans

Czkawka

Linaa

Timka

Jaguś

Igorowy 

NOC DEMOSCENOWA

Komputer jako narzędzie do pracy i gier - standard. A wiesz, że od lat osiemdziesiątych służy również jako źródło sztuki? Sztuki w której obraz i dźwięk powstaje z użyciem programistycznych algorytmów. "Moleman 2" jest dokumentem opowiadającym o fenomenie demosceny i przede wszystkim istniejącej wokół niej kultury.

Organizator atrakcji - Fundacja Dawne Komputery i Gry