Goście Sabatu

Jeśli od niepamiętnych czasów w waszym sercu gości pragnienie by spotkać kogoś sławnego, pragnęlibyście choć wymienić uściski dłoni z Waszym ulubionym pisarzem, zdobyć autograf popularnego Youtubera, albo uzupełnić Wasz album o zdjęcie słynnego cosplayera, to Sabat jest miejscem dla Was.

W trakcie imprezy niemal na każdym kroku będzie czekać na Was możliwości osobistego poznania wielu niezwykłych i nietuzinkowych Gości, którzy będą prowadzić swoje panele, prelekcje czy fascynujące spotkania, na jakich po prostu musicie się pojawić.

Grupa Filmowa "Darwin"

To właśnie oni!Marek Hucz i Jan Jurkowski, czyli trzon Grupy Filmowej Darwin, zawita w stolicy Świętokrzyskiego po raz kolejny. Fenomen jakim są ich produkcje przyciąga na kanał na YouTube już dużo ponad pół miliona stałych widzów. Ich seria "Wielkie Konflikty" wpisała się na stałe do grona kultowych produkcji polskiej sfery portalu. Jak sami określają "Przywodzi nam jedną maksyma - Jeśli coś nas śmieszy, jest głupie, idiotyczne i domaga realizacji - zrealizujemy to!"

Cyber Marian

Charakterystyczne okulary? Są! Dobry humor? Jest! Oto właśnie Cyber Marian, jeden z najbardziej kreatywnych twórców polskiego internetu. Z pomocą swojej nieokiełznanej wyobraźni stworzył filmy, dzięki którym zyskał miano jednej z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych gwiazd na polskim YouTube'a.

Łukasz "Ichabod" Stelmach

Autor jednego z najpopularniejszych kanałów o tematyce filmowej i popkulturowej w Polsce, który prowadzi od 7 lat. Komentator popkultury, wieczny malkontent, współzałożyciel podcastu Comics Weekly i kanału newsowo-dyskusyjnego Napisy Końcowe. Wielki fan kina klasy B, superbohaterskich komiksów i kraftowego piwa.

Artystyczny Krąg

Artystyczny Krąg to grupa youtuberów, którzy prowadzą kanały kreatywne. Ich stoisko to miejsce gdzie można kupić produkty artystów, testować profesjonalne przybory plastyczne, wziąć udział w konkursach i warsztatach rysunkowych, a także spotkać twórców z artystycznej sceny YouTube.

Alisunki

Naruto, szynszyle i spanie to jej ulubione rzeczy. Zajmuje się dwiema puchatymi szynszylami Franciszkiem i Szyszkinem. Jest znana w internecie jako autorka Alisunków, śmiesznych komiksików o szynszylach i życiu. Współtworzy Wioskę Naruto na Pyrkonie, tworzy do niej grafiki i biega z rękoma do tyłu przebrana za zwyrodnialca Orochimaru. Aktualnie pracuje w pocie czoła nad filmem rysunkowym pod tytułem „Zmora”, który ma dać jej tytuł magistra Animacji. Ostatnio odkryła, że awokado jest pyszne i stała się pełnoprawnym millenialsem.

Bogumiła "Bozia" Pepasińska

Miłośniczka szeroko pojętej sztuki i kultury popularnej. Absolwentka ASP w Łodzi. Na co dzień zajmuje się grafiką reklamową i storyboardem, po godzinach - rysuje śmieszne komiksiki (jedyne słuszne, “poważne komiksy” czasem też). Jest autorką “Bozióweczek”, czyli serii zabawnych internetowych stripów komiksowych oraz krótkich zinów “Marzenie” oraz “Inność” wydanych nakładem Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Uwielbia tworzyć na różnych płaszczyznach, a sucharski dowcip uważa za dziedzinę sztuki. Marzy o tym, by włączyć termin “śmieszne komiksiki” do ogólnie przyjętej terminologii naukowej w komiksowym nazewnictwie

Makowe Arty

Twórca serii komiksów slice of life o nazwie "Makowe arty". Miłośnik makaronu, popkultury, życie jej nie miłe więc pracuje w gamedevie. Lubi niesmaczne dowcipy, śmianie się w niebogłosy i błyszczące rzeczy.

Koty to zło

Wielka fanka animacji oraz popkultury, żyjąca z rysowania dziwnych zwierzaków i zwierzakopodobnych dziwactw oraz jeżdżenia na konwenty i opowiadania o okołorysunkowych rzeczach, takich jak działanie tabletów graficznych, tworzenie gadżetów czy przygotowywanie swojego pierwszego stoiska na targi. Na VI edycji Sabatu pojawi się Ciocia Kot, autorka fanpage Koty to Zło!

Ania Szumacher

Archeolog z wykształcenia, dziennikarz z zawodu i pisarz z zamiłowania. W wolnych chwilach strażniczka językowej poprawności. Debiutowała w 2010 roku w magazynie "Fahrenheit" opowiadaniem "Syndrom Kaina", lecz na tym nie poprzestała. Jej teksty ukazywały się m.in. w: "Esensji", "Creatio Fantastica", "FANTOMIE", "Świecie ebooków", "Fantazmatach", "Silmarisie" i "Szortalu". Jest autorką tutułowego opowiadania w antologii "Na nocnej zmianie" wydanej przez Fabrykę słów. W tym roku ukazała nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego ukazała się jej pierwsza książka zatytułowana "Słowodzicielka"

Anna Karnicka

Z wykształcenia tłumacz języka angielskiego, choć jej niejasne kontakty z Praską Szkołą Lalkarzy, sugerują ukończenie Kolegium Iluzji i Manipulacji. Bo jak inaczej można wytłumaczyć wiedzę, jaką o niej posiadła. Czego się o niej dowiedziała, spisała w książkach z cyklu "Paradoks Marionetki", którego dwie części ("Sprawa Klary B." i "Sprawa Zegarmistrza") ukazały się nakładem wydawnictwa Genius Creatnions. Jej najnowsze opowiadanie - "Dziewczyna w mojej piwnicy" - można znaleźć w antologii "Siła jej piękna".

Artur Laisen

Prozaiczny, pragmatyczny i zpracowany właściciel drobnego przedsiębiorstwa, mąż swojej żony, szczęśliwy ojciec dzieci. W bardziej beztroskim wcieleniu autor kilku opowiadań i książek, w tym osadzonej w Kielcach "CK Monogatari". Ponadto jego teksty ukazywały się w "Nowej Fantastyce", "Fantazmatach" i antologii "Geniusze Fantastyki". Prywatnie pasjonat fotografii, podróży dalekowschodnich, kultury chińskiej i japońskiej oraz takiejże kuchni. Nakładem wydwanictwa Genius Creations wyszła także "Studnia Zagubionych Aniołów", na której kontynuacje wciąż czekamy.