Goście Sabatu

Jeśli od niepamiętnych czasów w waszym sercu gości pragnienie by spotkać kogoś sławnego, pragnęlibyście choć wymienić uściski dłoni z Waszym ulubionym pisarzem, zdobyć autograf popularnego Youtubera, albo uzupełnić Wasz album o zdjęcie słynnego cosplayera, to Sabat jest miejscem dla Was.

W trakcie imprezy niemal na każdym kroku będzie czekać na Was możliwości osobistego poznania wielu niezwykłych i nietuzinkowych Gości, którzy będą prowadzić swoje panele, prelekcje czy fascynujące spotkania, na jakich po prostu musicie się pojawić.

 

Zapowiadamy pierwszych gości specjalnych Sabat Fiction-Fest 2018! 

Grupa Filmowa Darwin

Podczas wydarzenia będziecie mogli między innymi wziąć udział w specjalnie zorganizowanym spotkaniu z założycielami G.F. Darwin - Markiem Huczem i Janem Jurkowskim - oraz spotkać chłopaków podczas dyżuru autografowego.


 

Kazimierz Kyrcz Jr.

Pisarz, autor wielu opowiadań na pograniczu kryminału, fantastyki i horroru. Jego dzieła można odnaleźć między innymi w zbiorach "Piknik w Piekle", "Horrorarium", "Twarze szatana". Ponadto, na podstawie jednego z opowiadań, którego jest współautorem powstał w 2009 r anglojęzyczny film  krótkometrażowy "Head to Love". Jego ostatnio wydana powieść to "Dziewczyny, które miał na myśli".


 

Artur Szyndler

Jeden z twórców kultowej gry RPG "Kryształy Czasu", autor zaplanowanego na 13 tomów cyklu powieściowego "Kryształy Czasu: Saga o Katanie", projektant i wydawca gier planszowych, prywatnie wielbiciel wszelkich rodzajów gadów oraz Warhammera.  Gościem tegorocznego Sabat Fiction Fest będzie Artur Szyndler! Będzie to już piąta (!) wizyta tego zacnego Gościa na naszym Festiwalu, co oznacza, że nie opuścił ani jednej edycji!


 

Jakub “DEM” Dębski

Rysownik znanych komiksów zarówno "w necie" jak i "z papieru" , twórca filmów na YouTube i recenzji filmowych, mistrz parodii znany chociażby z serii "Star Trek przerobiony"  To właśnie on! Podczas Sabatu nie zapomnijcie odwiedzić jego stoiska aby zaopatrzyć się w znane komiksy oraz dorwać autograf


 

Artystyczny Krąg

Grupa twórców-plastyków i zarazem youtuberów  zrzeszonych pod wspólnym brandem! Zapraszamy do sprawdzenia ich możliwości:

Black Worn Jeans

Czkawka

Linaa

Timka

Jaguś

Igorowy


 

Jacek Łukawski


Wywodzący się ze świętokrzyskiego pisarz, grafik komputerowy i miłośnik motocykli. Współpracując z wydawnictwem SQN wydał trylogię Kraina Martwej Ziemi, w której skład weszła jego debiutancka powieść “Krew i stal”. W “Nowej Fantastyce” ukazało się także jego opowiadanie osadzone w tym samym uniwersum zatytułowane “Wieszczba niemowy”. Jednakowoż na rynku wydawniczym pierwszy raz pojawił się jako autor tekstów, które pojawiły się w antologii “Gawędy motocyklowe”


http://www.jacek-lukawski.pl/


 

Marta Krajewska


Rozmiłowana w słowiańszczyźnie autorka, której już pierwsze publikowane utwory zostały docenione przez fanów nominacjami do nagrody im. Janusza Zajdla. Mowa tu o publikowanym w Nowej Fantastyce opowiadaniu “Daję życie, biorę śmierć” oraz debiutanckiej powieści “Idź i czekaj mrozów” oraz jej kontynuacji “Zarzyj oczy wilkom” wydanym przez Genius Creations. Ale pisze nie tylko dla dorosłych fantastów. Książka “Noc między Tam i Tu” została nominowana do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY - Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych za rok 2017.

 

Jarosław Rybski

Wrocławianin z duszy i urodzenia. Tłumacz niemal 100 książek (Irvine Welsh, Scott Westerfeld - trylogia Lewiatan -  czy Adrian Tchaikovsky - Cykl Cienie pojętnych) oraz autor kryminału retro z dreszczykiem pt. Warkot, którego druga część pt. Gromił zostanie wydana w tym roku.  Wielbicielom komiksów znany jako tłumacz wydawnictwa Mandragora - Lobo, Hitman, MegaMarvel, 100Naboi, Transmetropolitan, Abra Makabra czy 30 Dni nocy - pod pseudonimem Orkanaugorze. Prywatnie dożywotni fan Motorhead i Alice Coopera.

 

Juliusz Wojciechowicz

Prozaik twórczo skupiony na literackiej grozie, grotesce oraz literaturze fantastyczno-obyczajowej. Autor kontrowersyjnego „Bez znieczulenia” (Gmork, 2016), pomysłodawca i współautor książek „Pokłosie” (Gmork, 2015), „Hardboiled” (Gmork, 2015). Publikował w licznych antologiach grozy i czasopismach fantastycznych. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Członek grupy filmowej Attic Film Production.Agata Domagała

Pisarka urodzona w Ostrowcu Świętokrzyskim. Człowiek wielu pasji począwszy od dobrej literatury na mocnej muzyce skończywszy. Ponadto uwielbia spędzać czas na łonie natury, jest zapalonym graczem - raz komputerowym, raz konsolowym. Jakby tego było mało lubi strzelać do tarcz, zwiedzać stare i zapomniane miejsca i bić się na kije w lesie.

Najwięcej wolnego czasu poświęca jednak na pracę nad warsztatem pisarskim, ponieważ (jak sama powtarza) pisarz uczy się przez całe życie. W tym roku ukazała się jej debiutancka powieść “Niejawni” będąca horrorem z akcją osadzoną w jej rodzinnym Ostrowcu.Andrzej Pilipiuk

Pisarz, publicysta i archeolog pochodzący z Warszawy. Wielki Grafoman znany przede wszystkim z cykli “Oko Jelenia”, “Wampir z…” czy “Kuzynki”, a także książek o przygodach pewnego wiejskiego egzorcysty, bimbrownika i hieny cmentarnej, której fanom fantastyki na raczej nie trzeba przedstawiać. Autor nietuzinkowych opowiadań o ciekawych przypadkach dra Pawła Skórzewskiego oraz sprawach detektywa i poszukiwacza osobliwości Roberta Storma.


 

Spoiler Included

https://www.facebook.com/spoiler.included

https://www.youtube.com/channel/UCwEUpsYrAQPMlYZlAiizEGA/featured


 

Spoiler Included to seria wideorecenzji poświęconych przede wszystkim komiksom, ale w szerszej perspektywie również filmom, literaturze czy serialom telewizyjnym. Nie da się ukryć, najwięcej treści na tym kanale dotyczy komiksów, ponieważ uważam je za najbardziej niedocenione medium wśród wszystkich wymienionych.

Jeśli więc chcecie spojrzeć na powieści graficzne inaczej, szerzej, głębiej i nie zważając na panujące stereotypy, Spoiler Included do kanał właśnie dla Was!UncleMroowa

https://www.youtube.com/user/UncleMroowa

https://www.facebook.com/UncleMroowa/


 

Gram, chodzę na konwenty, oglądam anime, czytam książki, komiksy, mangi, oglądam filmy. Robię też różne denne materiały o nich.

Krótko o nim:

Na sabacie zagości po raz trzeci, robił prelekcje o retro konsolach i chronologii zeldy. Człowiek który zna się na komiksach nie mało.Baniak Baniaka

Mamy zaszczyt ogłosić, że w tym roku przybędzie do nas arcymistrz RPG i jeden z największych znawców tych tematów- Baniak!!!


Chcielibyście posłuchać o tajnikach RPGów, jakie zna Youtuber? Przybądźcie na jego prelekcję!