Cosplay

Festiwal fantastyki to najlepsze miejsce żeby być sobą... ale też kimś zupełnie innym! Bo gdzie można spotkać tak wielu superbohaterów, wojowników, księżniczek, a nawet złoczyńców?

Oczywiście cosplay na Sabat Fiction-Fest jest nie tylko mile widziany, ale wręcz pożądany. Więc łapcie maszyny do szycia i pianki EVA by choć przez te kilka dni wcielić się w swoich ulubieńców z ekranu czy kart komiksów i książek. A jeżeli jesteście pewni swoich umiejętności czeka na Was konkurs cosplay, gdzie możecie zaprezentować Wasze dzieła i zdobyć nagrody o łącznej puli 1500zł!

Formularz oraz regulamin znajdziecie pod linkiem:

KONKURS COSPLAY

FASHION SHOW

Głowny konkurs cosplay, głównym konkursem… Ale może inny rodzaj zaprezentowania się przypadnie Wam do gustu?

Wyobraźcie to sobie, Wy jako swoja ulubiona postać, błysk fleszy, tłum widzów, wszyscy zachwyceni, przemierzacie wybieg z podniesioną głową, z płomieniem w oczach, w tle muzyka. Jesteście w centrum uwagi! Tak, to pokaz mody!

Przygotowaliście swój strój i chcecie go po prostu pokazać w całej okazałości, bez scenariusza, scenografii, tylko w takiej formie, w jakiej jest tu i teraz? Tak więc, nasz Fashion Show jest właśnie dla Was. Tak samo adresowany do kobiet, jak i do mężczyzn.

Pokaż nam swoje dzieło sztuki, swój kostium, a możesz wygrać nagrodę, sędziowie i fotografowie zadbają o to, żebyście poczuli się docenieni.

Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń.

Formularz znajdziedzie pod linkiem

FASHION SHOW
 

Konkurs LOW Cosplay

Chcecie pobawić się w szybkie tworzenie strojów, trochę się pośmiać i udowodnić że nawet z pozornie nieprzydatnych rzeczy można stworzyć rewelacyjny strój? Low cosplay jest więc miejscem dla Was! Wylosujcie wraz z innymi uczestnikami postać i spróbujcie stworzyć do niej strój w 1 dzień z rzeczy potencjalnie bezużytecznych! 🙂

NASZE SZANOWNE JURY:
Z przyjemnością przedstawiamy Wam skład naszego jury, które będzie Was oceniało na tegorocznej edycji konkursu cosplay! 

Kovalsky Crafts - cosplayer, który był z nami już od pierwszej edycji naszego festiwalu, a wraz z rozwojem Sabatu rozwijały się jego umiejętności. Przez te lata nabył doświadczenia w tworzeniu masek, hełmów, mieczy oraz innych twardych propów. Jego twórczość doceniono już na kilku konkursach, gdzie zajmował miejsca na podium, między innymi 3x za najlepszy występ sceniczny oraz 1 miejsce w konkursie cosplay na Międzynarodowym Festiwalu Seriali w Katowicach. Teraz to on zasiądzie w jury i będzie oceniał staranność Waszych strojów oraz występy na konkursie. 

Nagini’s Stuff - w internecie znana jako Nagini. Kocha podróżować po świecie i grać w gry, w szczególności  League of Legends. Przyszłość chciałabym wiązać z psychologią,  “W cosplayu najbardziej lubi etap planowania. Gdy widzę postać w grze, filmie zastanawiam się jak wyglądałaby w rzeczywistości, jakich materiałów użyć, co w jaki sposób połączyć.”  Oprócz tego lubi bardzo sam proces tworzenia. Jej specjalnością są elementy twarde w strojach. 

Żywe obrazy snów Patrycji Mańko- Czym jej życie byłoby bez sztuki, artyzmu?  Smutne i szare. Rysuje i maluje od dziecka, jednak cztery lata temu zainteresowała się face i bodypaintingiem. Dlaczego ma swoich rysunków nie przenosić na ciało,żeby żyły własnym życiem?
Tworzy makijaże do pokazów tańca z ogniem, przedstawień teatralnych, a dwa lata temu wzięła udział w Mistrzostwach Facepainting Trophy podczas Targów Beauty Forum&Spa w Warszawie. Ukończyła również kurs Malowania intuicyjnego Vedic Art prowadzonych przez Bożenę Bieleniewicz. 
Ale to nie koniec. Trzy lata temu uzyskała stypendium artystyczne "Przekaż dalej" i wtedy zaczęła się jej przygoda z tatuażem. Uwielbia to uczucie,kiedy może dzięki swojej rysunkowej pasji, spełniać ludzkie marzenia! 


 


Mamy przyjemność zapowiedzieć, że konkurs cosplay odbywać się będzie na profesjonalnej scenie Targów Kielce. Sledźcie naszego facebooka!