Bitewniaki

Warhammer 40000 to strategiczna gra bitewna osadzona w dystopijnej wizji przyszłości w której ludzkość musi walczyć o przetrwanie i dominację w galaktyce. Gracz może wcielić się w rolę generała dowodzącego siłami jednej z kilkunastu dostępnych w grze frakcji. Dwoje graczy toczy walkę przy użyciu miniaturowych modeli reprezentujących oddziały, czołgi oraz maszyny latające jednej ze stron odwiecznego konfliktu.

W ramach festiwalu odbędzie się turniej gry Warhammer 40000.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/414758299032704/


 

Dynamiczna i szybka gra bitewna rozgrywana na stołach przy użyciu miniaturowych modeli. Bohaterowie toczą między sobą bitwy w świecie pełnym przemocy. U schyłku XIX wieku ludzkość wkracza w erę oświecenia i odkryć. Aczkolwiek ludzka chciwość i ambicja tworzy alternatywny świat gdzie trwa wieczna wojna. Dwóch graczy wystawia naprzeciwko siebie Indian, kowbojów lub kosmitów.  Dlatego na stole można zobaczyć postacie historyczne m.in. Abraham Lincoln dowodzący żołnierzami Unii czy Geronimo dowodzącego grupą Indian.

W ramach festiwalu odbędzie się nocny turniej gry Wild West Exodus.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/531101980643599/ 


 

Blood Bowl to turowa gra strategiczna, osadzona w świecie Warhammera nawiązująca zasadami do futbolu amerykańskiego w której drużyny reprezentujące poszczególne rasy Starego Świata toczą brutalną, bezpardonową walkę o zdobycie jak największej ilości punktów.

Proste zasady, niezwykła złożoność taktyk, ponad 20 ras. I żadnych ograniczeń - chyba że gobliński sędzia wziął od przeciwnika łapówkę!

W ramach festiwalu odbędzie się turniej gry Blood Bowl.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/247070042799907/

Polska, historyczna gra bitewna umieszczona w XVII-wiecznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Gracze mogą przenieść się do tamtych czasów i rozegrać wojnę z Turcją, Moskwą, Szwecją, Chanatem Krymskim czy też Kozakami. System pozwala na odtworzenie historycznych starć jak i bitew przedstawionych w "Trylogii" Sienkiewicza.

W ramach festiwalu odbędą się pokazy gry Ogniem i Mieczem. 


 

Lubicie Gotycki Horror? Westerny? Klimat Cthulu? Świetnie się składa, mamy dla was coś, co spaja wszystkie te elementy. Malifaux to skirmishowa gra bitewna, w której dane wam będzie zmierzyć się nietuzinkowymi Liderami oraz ich jeszcze bardziej pokręconymi ekipami. Witamy w świecie gdzie sześciostrzałowce funkcjonują obok magii, a Greminy bimbrownicy walczą z praworządną Gildią. Witajcie w mieście Malifaux!

W ramach festiwalu odbędą się pokazy gry Malifaux. 

Główny organizator strefy: