Games Room

Games Room jest ogromną wypożyczalnią gier planszowych w której raz się rejestrując w trakcie festiwalu, możesz wielokrotnie pożyczać grę by pobawić się nią wspólnie z przyjaciółmi. Jesteśmy otwarci 24 godziny na dobę! ;) Jeśli nie będziesz wiedział/a co wybrać to nasi wolontariusze nie tylko naprowadzą Cię na odpowiedni tytuł ale także pomogą w jego wytłumaczeniu. Warto zaznaczyć że patronem sabatowego games roomu jest wydawnictwo REBEL.

Wypożyczalnia będzie oczywiście zawierać gry większości wydawnictw (łącznie ponad 500 tytułów). Nasi wolontariusze skupią się jednak na wybranych produktach Rebela. Poniżej lista gier które będzie mogli z nasza pomocą poznać:

 1. sushi go Party
 2. Przechlapane
 3. Planeta
 4. Tagi
 5. Tajniacy
 6. Zaginiony klucz
 7. Baobab
 8. Dixit
 9. Jednym słowem
 10. Cortex
 11. Get packing
 12. Orbis
 13. Abalone
 14. Podaj Dalej
 15. Miszmasz gramy?
 16. 7 cudów
 17. WdP Londyn/NY
 18. Splendor
 19. Jungle Speed
 20. Welcome to 

Nie zabraknie również strefy nowego zawodnika na rynku kieleckim czyli Wiking Ry! Będzie to mini strefa z nastawieniem na tłumaczenie planszówek dosłownie dla każdego.

Wiking Ry oraz Galatka mają przyjemność zaprosić Was jeszcze na Eliminacje do Mistrzostw Polski w Catan. Czas to 17 sierpnia o 14:00. Więcej informacji wkrótce!

Wydawnictwo Rebel zaprasza na 3 kolejne wyśmienite turnieje w gry które albo wszyscy znacie albo zaczynają urastać do rangi kultowych. Będą to kolejno Jungle Speed w piątek, Keyforge w sobotę oraz dziecięcy turniej dobble w niedzielę. Więcej szczegółów niebawem.

Ponadto zapraszamy na:

 • Pokaz gry Labirynt Śmieci wydawnictwa Paladynat

 • Turniej Ślimaki To Mięczaki z finałem na wersji wielkoformatowej (wydawnictwo Nasza Księgania)

 • Ponadto jednym twórców atrakcji tegorocznego Games Roomu będzie Planszówkowe trele Scovrona. Będziecie mogli zobaczyć w jego strefie wiele unikalnych gier o których napiszemy wkrótce!

 • Pierwsza publiczna prezentacja i otwarte testy prototypu gry "Hack & Roll", utrzymywanej w klimatach cyber-punku i gier z gatunku MOBA.

 • Pomaluj Goblina 4- Warsztaty z malowania modeli

 • Turniej klasycznej karcianki Doom Trooper

 • Strefa gier bitewnych

 • Strefa Magic the Gathering