Cosplay

Festiwal fantastyki to najlepsze miejsce żeby być sobą... ale też kimś zupełnie innym! Bo gdzie można spotkać tak wielu superbohaterów, wojowników, księżniczek, a nawet złoczyńców?

Oczywiście cosplay na Sabat Fiction-Fest jest nie tylko mile widziany, ale wręcz pożądany. Więc łapcie maszyny do szycia i pianki EVA by choć przez te kilka dni wcielić się w swoich ulubieńców z ekranu czy kart komiksów i książek. A jeżeli jesteście pewni swoich umiejętności czeka na Was konkurs cosplay, gdzie możecie zaprezentować Wasze dzieła i zdobyć nagrody!

Formularz oraz regulamin znajdziecie pod linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScaTJ5cS4UVAVevIoCfjk0Bl0rnCZ-rMJ7Y4e0EQIrh6c2D3Q/viewform

NASZE SZANOWNE JURY:
Z przyjemnością przedstawiamy Wam skład naszego jury, które będzie Was oceniało na tegorocznej edycji konkursu cosplay! 

Kovalsky Crafts - cosplayer, który był z nami już od pierwszej edycji naszego festiwalu, a wraz z rozwojem Sabatu rozwijały się jego umiejętności. Przez te lata nabył doświadczenia w tworzeniu masek, hełmów, mieczy oraz innych twardych propów. Jego twórczość doceniono już na kilku konkursach, gdzie zajmował miejsca na podium, między innymi 3x za najlepszy występ sceniczny oraz 1 miejsce w konkursie cosplay na Międzynarodowym Festiwalu Seriali w Katowicach. Teraz to on zasiądzie w jury i będzie oceniał staranność Waszych strojów oraz występy na konkursie. 

Nagini’s Stuff - w internecie znana jako Nagini. Kocha podróżować po świecie i grać w gry, w szczególności  League of Legends. Przyszłość chciałabym wiązać z psychologią,  “W cosplayu najbardziej lubi etap planowania. Gdy widzę postać w grze, filmie zastanawiam się jak wyglądałaby w rzeczywistości, jakich materiałów użyć, co w jaki sposób połączyć.”  Oprócz tego lubi bardzo sam proces tworzenia. Jej specjalnością są elementy twarde w strojach. 

Żywe obrazy snów Patrycji Mańko- Czym jej życie byłoby bez sztuki, artyzmu?  Smutne i szare. Rysuje i maluje od dziecka, jednak cztery lata temu zainteresowała się face i bodypaintingiem. Dlaczego ma swoich rysunków nie przenosić na ciało,żeby żyły własnym życiem?
Tworzy makijaże do pokazów tańca z ogniem, przedstawień teatralnych, a dwa lata temu wzięła udział w Mistrzostwach Facepainting Trophy podczas Targów Beauty Forum&Spa w Warszawie. Ukończyła również kurs Malowania intuicyjnego Vedic Art prowadzonych przez Bożenę Bieleniewicz. 
Ale to nie koniec. Trzy lata temu uzyskała stypendium artystyczne "Przekaż dalej" i wtedy zaczęła się jej przygoda z tatuażem. Uwielbia to uczucie,kiedy może dzięki swojej rysunkowej pasji, spełniać ludzkie marzenia! 


 


Mamy przyjemność zapowiedzieć, że konkurs cosplay odbywać się będzie na profesjonalnej scenie Targów Kielce. Sledźcie naszego facebooka!