BLOK MANGA & ANIME

Blok Manga & Anime

Jezus-sama Cię kocha – rzecz o Kościele Katolickim w anime

Czym dla Japończyków jest kościół katolicki? Bandą fanatyków palących na stosie za najmniejsze przewinienie, nieletnimi zakonnicami w kusych spódniczkach czy też… Normalnymi ludźmi wiodącymi normalne życie? Cóż, wszystkim po trochu, przynajmniej patrząc na sportretowanie tej instytucji w ichnich kreskówkach. Zapraszam na panel o katolicyzmie w anime

Wojna Anime – Konkurs wiedzy

Pięści czy Magia? czy może Piraci lub Łowcy? Pewnego dnia otworzyło się tajemne przejście które połączyło 4 przeciwne światy w jedno!! Czy jesteście gotowi podjąć się wyzwania w konkursie wiedzy z Naruto, Bleach, Dragon Ball i Hunter x Hunter! Konkurs obejmuję między innymi historię z anime jak i odcinków specjalnych oraz filmów kinowych

Mitologia w anime, a ta w rzeczywistości

Czy mitologia, która jest przytaczana w anime jest zgodna z oryginałem? Porównanie mitologii i legend występujących w anime z tymi prawdziwymi.

Deus Vult, I Wojna Światowa i Mała Psychopatka

Co łączy bezdusznego Japońskiego korpo-menedżera, około dziesięcioletnią dziewczynkę, Deus Vult, alternatywną Europę czasów pierwszej wojny światowej i magię? Odpowiedź to Youjo Senki, jedno z najlepszych anime (oraz light novel i manga) roku 2017. Kiedy na jedenaste urodziny zamiast pierwszego rowerka dostajesz pierwszy batalion, to wiedz, że coś się dzieje.

Japończyk, czyli barbarzyńca – chińskie korzenie kultury Kraju Kwitnącej Wiśni

Krótki panel z aktywnym udziałem publiczności. Drogi, jakimi elementy uważane za typowe dla kultury Japonii przywędrowały z Chin.

Sailor Moon w Cartoon Network czyli inspiracje anime w zachodniej animacji

Jak często oglądając jakieś anime myśli się „Wow, też chciał/ałabym coś takiego stworzyć”. W niektórych przypadkach to marzenie się spełnia i ta osoba tworzy własną kreskówkę. Czasami wykorzystuje okazje i przemyca do niej źródło swojej inspiracji. Porozmawiamy w jaki sposób twórcy honorują swoje ulubione serie oraz w których kreskówkach można znaleźć najwięcej smaczków rodem z anime.

Sztuki Walki w Anime a Rzeczywistość

Kto w dzieciństwie nie próbował kame hame ha? Uwielbiasz walki Luffyego? Czy może wolisz pojedynki bokserskie w Hajime no Ippo? Ale jak walki w anime osadzają się w rzeczywistości? Weźmiemy sceny walki z anime, zanalizujemy je krok po kroku i porównamy do rzeczywistości. Zajmiemy się zarówno anime typu shonnen czy sportówkami.

Wielka wiedzówka z Fairy Tail

Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o animowanym uniwersum Hiro Mashimy? A może chcesz po prostu sprawdzić ile pamiętasz? Przyjdź i sprawdź swoją wiedzę na wielkiej wiedzówce z Fairy Tail!

Wiedzówka z One Piece

Konkurs wiedzy o One Piece dla początkujących i zaawansowanych. Udowodnij, że nie zasnąłeś z nudów przez te setki odcinków i chapterów i dałeś radę coś zapamiętać!

O piekle do którego wkraczasz – Panel o uniwersum Fate

13 lat temu TYPE-MOON wydaje pierwszą komercyjną pracę Kinoko Nasu, tak oto powstaje jeden z najpopularniejszych tytułów ostatnich lat. Jeżeli chcesz poznać lepiej uniwersum w którym Król Artur jest dziewczyną, a Elżbieta Batory jest idolką albo jakimś cudem nigdy nie miałeś styczności z tą serią to przyjdź, zapytaj i dowiedz się więcej.

Podsumowanie sezonu anime Lato 2017

Made in Abyss to oczywista seria (przynajmniej) roku ale czas jeszcze ocenić która seria była numerem dwa sezonu letniego. Co warto było zobaczyć a co zawiodło nasze oczekiwania? Podsumujmy zakończony właśnie sezon anime.

Zapowiedzi sezonu anime Jesień 2017

Październik oznacza nowe anime! Spróbujmy z gąszczu kilkudziesięciu tytułów wyłowić te warte zobaczenia. Pamiętajcie sezon w którym nie ma chociaż dwudziestu serii nadających się do oglądania to słaby sezon!

Wiedźmy w anime: wybrane przykłady.

Wiedźmy nie od dziś mocno obecne są w dziełach popkultury. Także w anime i im właśnie przyjrzymy się na tej prelekcji.

Ciekawostki i mity o Japonii

czy Japończycy codziennie jedzą sushi, Japonia jest nieziemsko droga, a za złamanie zasad etykiety grozi Ci rytualne sudoku? Odpowiedzi na te, oraz wiele więcej pytań znajdziecie na tym panelu.

Kilka słów o języku Japońskim

na tym panelu dowiecie się jak powstał, jakie ma zasady oraz jak zabrać się do nauki języka japońskiego. Wszystko okraszone ciekawostkami o dialektach, slangach(np. Yakuzy) i kaligrafii.

Mitologia Japońska w pigułce

najważniejsze legendy i historie, opisy bogów oraz wierzeń, ciekawostki i obecna rola w codziennym życiu Japończyków – wszystko w pigułce.

O byciu bohaterem słów kilka – panel o Yuuki Yuuna wa Yuusha de Aru

„Dziewczęta z Klubu Bohaterów zajmują się codziennymi, dobrymi uczynkami. Do ich obowiązków należą zabawianie dzieci w pobliskim przedszkolu, oczyszczanie okolicy ze śmieci czy bronienie starożytnego drzewa. Małe rzeczy które czynią codzienny świat lepszym miejscem. Co jednak robi wśród nich ochrona drzewa? Cóż, jeśli ta roślina zostanie zniszczona WSZYSCY LUDZIE ZGINĄ. Zapraszam na panel o anime Yuuki Yuuna wa Yuusha de Aru, które na dniach otrzyma kolejny sezon!”

Screenówka soundtrackowa na luzno

Kojarzysz ulubioną serię po samych screenach? Słuchasz ścieżki dzwiękowej z anime w samochodzie lub autobusie? Czas sprawdzić twoją wiedzę w tym zakresie. 150 obrazków. 150 sondtracków/op/ed. 3 TROLE. Każdy ma swoją wartość. Czas odgadnąć je wszystkie.

Eroge is life

Czy lubisz gry? A książki? A porn… Hentaie też? Czemu nie wszystko na raz? Eroge sensem życia.

Animcowy Whose Line

Witajcie ponownie na atrakcji gdzie wszystko jest wymyślone, a punkty nie mają znaczenia. Tym razem z nieletnimi dziewczynkami i mackami, w różnych kombinacjach

Powiew świeżości w shonenach czyli najważniejsze informacje o anime Boku no hero academia

Lubisz bohaterów? Wyobrażałeś sobie jak mogłaby wyglądać szkoła ucząca bohaterstwa? Świetnie, ten panel przybliży Ci serię, która dokładnie o tym opowiada. Dowiesz się czym seria Boku no Hero Academia wyróżnia się na tle innych shonenów oraz co ma z nimi wspólnego.

Nocny maraton chińskich bajek. Dwa razy „Koe”

Startujemy o północy od „Koe no Katachi” pięknej historii głuchej dziewczyny. Później „Koe de Oshigoto” o młodych aktorkach głosowych gier 18+. Do rana wola publiczności, mogą być nawet macki 🙂

Nocny Maraton Anime. Małe Dziewczynki i Duże Wyzwania

Zaczniemy od finałowego 13 odcinka wybitnej serii przygodowej „Made in Abyss” która jeszcze przed końcem zdążyła się już zapisać w historii. Pół godziny po północy wylądujemy na linii frontu z „Youjo Senki”. Wraz z Tanyą będziemy stawiać czoła Bog… Bytowi X oraz wrogom fatherlandu prawie do rana.