BLOK LARPOWY

Program Bloku LARPowego

Testament Śmierci

„To styl mafii, prawda? Naoliwione, słodkie gadanie, kiedy w gruncie rzeczy grozicie.” LARP dla prawdziwych twardzieli kochających klimaty „Ojca Chrzestnego”, „Saints Row”, i „Mafii”. Mafia to Ty i Twoje zbrodnie.

Oceń mnie!

Larp eksperymentalny, zainspirowany jednym z najnowszych odcinków serialu Black Mirror. Chcemy pokazać, jak bolesne mogą być nietrafione, szybkie oceny ludzi w społeczeństwie.

Pewna restauracja ogłosiła, że po restrukturyzacji zamierza wprowadzić w całej sieci system ocen, tak żeby być najwyżej w rankingu jakości obsługi w kraju. Serwujemy tylko obiady, po zakończeniu obiadu każdy klient może wystawić kelnerowi (lub komukolwiek z obsługi) ocenę od jeden do pięć, a także przykleić łatkę (agresywny, dziwny, miły, ładny, brzydki). Tę łatkę osoba z obsługi (wraz z jej rankingiem) będzie nosić następnego dnia widoczną na ubraniu.
Jak zmieni się odbiór klienta, gdy zobaczy ranking i łatkę? Jak przetrwać wobec nawarstwiających się ocen społeczeństwa?

Larp przyjazny nowym graczom. Proszę się nie bać i zagrać 🙂

Trudne życie fana, czyli jak próbują nas zmienić

Podczas tego warsztatu dowiesz się, dlaczego nie dostajesz powiadomień z Twoich ulubionych grup fanowskich, jak reklamy próbują zmienić Twój lifestyle, oraz jak szukać żeby znaleźć. Wiaderko z internetem zawiera bowiem grube ryby, które próbują upolować biednego fana… przyjdź i poćwicz odporność na manipulację!

Warsztaty prezencji dla początkujących

Chciałbyś występować publicznie, prowadzić wykłady, a może zorganizować larpa? Nie umiesz się przełamać lub masz nieśmiałość w kościach? Nie przejmuj się. Na tych warsztatach w humorystyczny sposób nauczymy się zasad zachowania oraz kreatywności podczas wystąpień.*

*Warsztaty nie gwarantują pełnego przygotowania do życia:)

Kreowanie głębi postaci w RPG i LARPach – warsztaty

Jak stworzyć głębię postaci? Jak wpisać ją w setting i urealnić? Dzięki temu warsztatowi przyswoisz sobie proste zasady pomocne w procesie. Przygotuj się na kreatywne działanie!

Contact 1.0

Jesteś nowy w larpach? Chcesz się wkręcić?
Przyjdź na punkt programu – niespodziankę.
Nie zrobimy Ci krzywdy:)
Podczas trwania punktu programu prosimy o wyciszenie komórek i zarezerwowanie sobie pełnego czasu (nie można wejść w trakcie).
Minimalna ilość uczestników: 13
Maksymalna ilość uczestników: 24

Ziarna

Akcja dzieje się w fikcyjnym Domu – rezydencji poza cywilizacją, którą zarządza Dziadek John. W trakcie gry przemkniemy przez proces dorastania szóstki sierot oddanych Johnowi pod opiekę.
Gracze tworzą postacie w parach, projektują też wydarzenia które wstrząsną ich życiem.Larp ma być z założenia studium emocji, momentem w którym słowa i decyzje mają duże znaczenie dla bohaterów. Zachęcamy do tworzenia mocnych scen, do grania ciszą oraz niedopowiedzeniami, do tworzenia ciekawych sytuacji i wczuwania się. Gra ma formę łączoną z jeepformem – niektóre sceny będą sterowane przez graczy opowiadających jakiś fragment życia ich postaci, inne pozostaną otwartą kwestią. Dodatkowym elementem będą tu techniki pozwalające postaciom nieświadomym pewnych zdarzeń – nie widzieć ich treści i pozostać nieuświadomionym jako gracze.
Ilość miejsc:
Minimum: 9
Maksimum: 11

Gra Cooloo

Gra towarzyska oparta na mocno przebudowanych i rozwiniętych zasadach Mafii. 1h to szacunkowy czas trwania jednej gry, ale gra może się skończyć wcześniej, niezależnie od ilości graczy. Chcę poprowadzić kilka gier

2 rooms and BOOM

Dwie drużyny, dwa pomieszczenia, trzy rundy i tykający zegar. Nie wiesz kto gra z Tobą, a kto przeciw Tobie, nie wiesz kto mówi prawdę, a kto kłamie. Może lepiej spróbować się stąd wydostać póki jeszcze możesz?