BLOK KOMIKSOWY

Program Bloku Komiksowego

Niezwykła historia X-men

Prezentacja i dyskusja o historii X-men, zarówno w świecie komiksowym jak i naszym.

Wiedźmy w komiksach: wybrane przykłady

Wiedźmy nie od dziś mocno obecne są w dziełach popkultury. Także w komiksach i im właśnie przyjrzymy się na tej prelekcji.

Nie tylko Batman: przegląd mniej znanej części oferty DC Comics

DC Comics to nie tylko Odrodzenie. Nie każdy o tym wie, ale wydawnictwo to ma w swojej ofercie naprawdę różnorodne tytuły dla każdego w każdym wieku. Na panelu przyjrzymy się tym właśnie tytułom.

Image Comics: wydawnictwo inne niż wszystkie

Image Comics świętuje w tym roku swoje dwudziestopięciolecie. Przyjrzyjmy się zatem burzliwej historii wydawnictwa i przekonajmy się co sprawiło, że jest swoistym ewenementem na rynku w USA.

Wiedzówka z Marvela

Myślisz że jesteś fanem Marvela? Oglądałeś filmy, czytałeś komiksy i wiesz już wszytko? Jeśli tak to przyjdź i sprawdź swoją wiedzę na temat Uniwersum Marvela!

Herosi znad Wisły

Obywatele Stanów Zjednoczonych Ameryki od lat 30’tych ubiegłego wieku, śpią spokojniej, strzeżeni przez rzeszę zamaskowanych, samozwańczych stróżów prawa, którzy po dziś dzień poświęcają swe życie na walce w imię dobra. W dzisiejszych czasach, wielu Polaków również zaczyna wstępować na tę ścieżkę – ścieżkę superbohaterskiego życia. Czy znaczy to jednak, że przed laty mieszkańcy nadwiślańskiego kraju pozostawali bez opieki? Nic bardziej mylnego! W historii naszego kraju przewinęło się kilku superbohaterów, których perypetie śledzić mogliśmy, nie tylko na kartach komiksów, ale także na małych i dużych ekranach. Parafrazując Mikołaja Reja; A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swych herosów mają!

Kapitanie, wychowaj moje dziecko!

Opiekunowie z ponad siedemdziesięcioletnim stażem z ogromną przyjemnością pomogą w zajmowaniu się dziećmi; wypełnią jego czas fascynującymi przygodami, pokaże mu jak powinno żyć we współczesnym świecie, poruszą ważne kwestie przyjaźni, empatii i uczciwości. Okażą się również przydatni w nauczaniu matematyki, czytania i innych umiejętności. Nie czekaj – już dziś zapoznaj swoje dziecko z Kapitanem Ameryką oraz Wonder Woman!

Jak zacząć czytać komiksy?

„Od czego zacząć i jak” to pytanie, które pojawia się w kontekście komiksów zawsze i wszędzie. Na tej prelekcji dowiesz się jak jednym prostym trikiem zagłębić się w świat peleryniarzy i nie tylko.

Polskie Dymki – Komiksy SW

Od lat komiksy z pod szyldu Star Wars stanowią integralną część tego uniwersum. Zarówno stary, jak i nowy kanon uciekały się, do rozwijania pewnych wątków przez obrazkowe historie. Nie dziwi więc że na polskim rynku, ukazują się kolejne komiksy związane z Gwiezdną Saga, jaka jest jednak historia tego procederu?