BLOK FILMOWY

Program Bloku Filmowego

Wielki konkurs muzyki z filmów i gier vol.4!

Konkurs znajomości motywów muzycznych z gier oraz filmów

Wampiry(nie tylko te błyszczące)

Od Lilith po hrabiego Draculę , krótki przegląd obrazu wampira w popkulturze, literaturze i mitologii.

Harry Potter i Błędy w Ekranizacji

Wszyscy znamy książki i filmy o Harrym Potterze, ale czy wiecie o wszystkich różnicach między dwoma wersjami? Co zmienili filmowcy, co pominęli, a co dodali? I jak wpłynęło to na postacie, wydarzenia oraz zasady którymi rządzi się świat stworzony przez Rowling.

Kapitan Bomba – Kalambury

Miejsce: Sabat Fiction Fest Misja: Kalambury „Bawi się z nami w kotka i myszkę. Zaraz ja się z nim pobawię… w KALAMBURY

Kapitan Bomba – Wiedzówka

Wiedzówka o uniwersum

Elementy słowiańskie w bestiariuszu serialu Supernatural (Nie z tego świata)

Leszy, Strzyga, Baba Jaga – prawdziwi bracia Słowianie w Supernatural. Jednak czy Leszy wyglądał jak Paris Hilton? Czy Strzyga nie powinna być kobietą? Czy Baba Jaga umiała gotować? I wreszcie – czy bracia Winchester mieliby problem z wymówieniem słowa „wąpierz”? Przekonajmy się.

Nocny Maraton Filmów Grozy i Akcji

Środek nocy? Żadna nuda! Przyjdź i obejrzyj wspólnie klasykę kina grozy! Od Nosferatu, aż po „COŚ”!

Wioska gry o tron

Każdy z uczestników wioski będzie przebrany za postać z tego uniwersum.
Planujemy liczne nawiązania do serialu (wypieki z gry o tron),
imitacja średniowiecznego targu ( głównie stawiamy na klimat).

Comicbook Movies – Hity i Kity podsumowanie roku

Filmy „komiksowe” wszyscy je znamy, od kilku lat są najbardziej kasowymi produkcjami wchodzącymi do kin. Jednak nie wszystkie są warte obejrzenia na wielkich ekranach. Dla tych którzy nie widzieli wszystkich tegorocznych premier zapraszam by dowiedzieli się, na które z tych filmów warto poświęcić swój czas i pieniądze. Z kolej ci którzy już je znają niech wpadną i dorzucą swoje trzy grosze do dyskusji

Klocuchowe Kalambury

Tureckie problemy, głupie chinki, a także jaguary wściekłe psy. To wszystko i wiele innych czeka na uczestników klocuszanych kalamburów. Zasady jak na kurniku, tylko że z pokazywaniem zamiast rysowania.

Pochód Gandalf Epic Sax Guy

Jak co roku.

Star Wars: Imperium-dobra strona czy mniejsze zło?

„Czy nie przeszkadza Ci to, ze sztandary imperialne powiewają nad całą galaktyką?”. Oczywiście, ze nie! Czas postawić sprawę jasno- Tak zwany Sojusz Rebeliantów to nic innego jak siatka terrorystyczna próbująca zrujnować porządek nadany przez Imperatora. Ten panel-prelekcja jest po to ,by raz na zawsze pozbyć się wątpliwości co do słuszności doktryny Tarkina!

„Gwiazdy w Czerni” – kulisy produkcji filmowej

Staszek „szybki jest” Mąderek przybliży kulisy tworzenia filmowych scen akcji, pościgów, walk i eksplozji oraz komputerowych efektów specjalnych na podstawie własnych doświadczeń, przede wszystkim z pracy przy autorskiej produkcji – sensacyjnej komedii SF „Gwiazdy w Czerni”.

Filmowe sceny tylko dla dorosłych – kulisy (+18)

Jak powstają filmowe sceny tylko dla dorosłych? Wszystko, co chcielibyście wiedzieć, a nie mieliście kogo zapytać. Staszek „szybki jest” Mąderek rozwiąże wszelkie zagadki ekranowej erotyki na podstawie przykładów z kina światowego oraz własnych produkcji filmowych. UWAGA! Prelekcja wyłącznie dla dorosłych (dowody sprawdzane przy wejściu).

Hamilton, najlepszy musical wszechczasów?

Co wyróżnia go na tle innych ?Dlaczego przeciętny bilet kosztuje 998 dolarów i wyprzedają się one w astronomicznym tempie? Dlaczego zdobył on 11 statuetek Tony? Zastanowimy się nad tym, co stoi za sukcesem musicalu Hamilton

10 najgorszych i najdziwniejszych filmów o superbohaterach

Złe i zapomniane filmy z superbohaterami to nie tylko bat-sutki Kilmera czy Clooneya albo Halle Berry wcinająca tuńczyka. We need to go deeper…

Pół Wieku Poezji Później – Panel Dyskusyjny

„Pół Wieku Poezji Później” – niezależny film w uniwersum wiedźmina nabiera kształtów.Zapraszamy na panel dyskusyjny dla wielbicieli wiedźmina (i nie tylko!) z udziałem reżysera – Jakuba Nurzyńskiego.