ATRAKCJE SPECJALNE :)

Atrakcje Specjalne 🙂

Pokaz walki bronią białą

Szkoła Szermierki Klasycznej Rebel Fencing zaprasza wszystkich zainteresowanych na krótki pokaz walki bronią białą. Będziemy mieli przyjemność pokazać fechtunek szpadą, szablą i rapierem (ze sztyletem). Walka będzie szybka, skuteczna, brutalna i prawdziwa, bez filmowej gracji i teatralnych ruchów z maksymalnie ujętym realizmem walki. Chętnych na to widowisko serdecznie zapraszamy!

Warsztaty szermiercze

Wrocławska Szkoła Szermierki Rebel Fencing zaprasza wszystkich spragnionych nauki walki bronią białą na krótkie warsztaty podstaw szermierki i walki bronią. Nauczymy Was co to są zasłony i kiedy je stosować, będziecie ćwiczyć postawy szermiercze wraz podstawową pracą nóg i pokażemy jak można atakować przeciwnika! A to wszystko za pomocą bezpiecznej broni go-now. Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona (10 osób), niemniej będą prowadzone 2 tury. Zapisać można się przed samymi warsztatami u prowadzących.

Arena Sabatu

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Arenie walki na broń białą! Będzie tam można rozkoszować się spektaklem szermierczego kunsztu, którego ukoronowaniem będzie wyłonienie zwycięzcy wszystkich walk. Czempion dostąpi zaszczytu wiecznej chałwy, 72 hurys i zapisaniu się na ścianach drzwi do Vallhali ! Niech pot, krew i łzy nakarmią bogów ARENY! Mistrzem ceremonii, sekundantami i sędziami będą szermierze z wrocławskiej szkoły szermierki REBEL FENCING. Do wzięcia udziału w Arenie będą mogli się zapisać wszyscy spragnieni fechtunku przed startem u sędziów.

Ludzkie szachy

Pamiętacie słynną rozgrywkę szachową z powieści „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”? Proponujemy Wam podobną rozgrywkę! Czeka na Was partia starych, dobrych szachów lecz zamiast pionków wystąpią uczestnicy konwentu na spechalnie przygotowanej planszy.

Mój Pierwszy Konwent

Wprowadzenie do konwentów, zasady bezpieczeństwa i reakcje na cosplayerów i fursuiterów.

Nie taki futrzak straszny jak go malują, czyli człowiek też może mieć futro

„Furry”, „Fursona”, „Fursuit”. Co to oznacza oraz „co z czym się
je.” Te i inne ciekawostki będziesz mógł poznać na tej prelekcji.
Dodatkowo będziesz mógł zobaczyć jak powstają stroje
nazywane „fursuitami” oraz ich części.

Otwarty turniej quidditcha

Otwarty mecz quidditcha dla uczestników konwentu.
Quidditch to gra, która oprócz świata czarodziejów Harry’ego Pottera pojawiła się w naszym mniej magicznym świecie. Punkt programu na celu pozwolić wszystkim zainteresowanym poznać zasady, pograć, a przede wszystkim dobrze się bawić.

Stoisko ASG/Stalker + Stoisko Słowiańskie/Średniowieczne + Tor Łuczniczy

Zapraszamy na stoisko Sparty Starachowice, na którym będzie mogli obejrzeć różnorodny sprzęt wojskowy oraz ASG, porozmawiacie na temat danej broni oraz poznacie ich specyfikę. Ponadto będziecie mogli wcielić się w rolę Robin Hooda i spróbować swoich sił na torze łuczniczym oraz jako dzielny rycerza lub samuraja sięgnąć po bezpieczny oręż GO-NOW! Dla płci pięknej przygotowaliśmy warsztaty robienia bransoletek z koralików!

Wioska Stalkerów

Kolejny raz na naszym festiwalu będziecie mieli okazję spotkać twardych niczym naboje do kałacha stalkerów! W ich wiosce będziecie mogli poznać wyposażenie typowego stalkera, nauczyć się tańczyć do hardbassu, cyknąć pamiątkową fotę i pogadać przy ognisku o trudach życia w zonie! Lojalnie uprzedzamy – gdyby Was częstowali czymś z manierki, broń Boże nie pijcie! 🙂

Strefa furry

Pojawiają się na wielu imprezach. Swoimi barwnymi, zwierzęcymi strojami przyciągają uwagę i wzbudzają emocje. Lubią się przytulać, zachęcają do zabawy i chętnie pozują do wspólnych fotografii. Wiecie o kogo chodzi? Kolejnym partnerem Sabat Fiction – Fest został portal Fursuiting.PL, co oznacza, że na Targach Kielce ponownie zagoszczą FUTRZAKI!

Kantyna Star Wars

Nie zdziwcie się jeśli podczas tegorocznej edycji Sabat Fiction – Fest ponownie spotkacie postacie z uniwersum Star Wars! 😉
Wszystko to za sprawą Polish Garrison 501st Legion, a konkretnie Polish Garrison Polonia Minor Squad oraz Rebel Legion Eagle Base, którzy stanowią największą oraz najbardziej rozwiniętą grupę cosplayerów z Gwiezdnych Wojen!
Na Sabat Fiction-Fest ponownie będziecie mogli usiąść w najbardziej znanej knajpie w historii kina science – fiction!
Cantina Project to interaktywna diorama, stworzona przez członków Polonia Minor Squad i ich przyjaciół. Przyjdź sprawdzić kto strzelał pierwszy!

Rozgrywki ASG – Kuźnia Peruna

Arena ASG 2×2 poczuj adrenalinę z Kuźnią Peruna !

Wielka Arena Sabatu

Walka na broń bezpieczną – poczuj się jak barbarzyńca, lub jak rycerz – wszystko zależy od Ciebie !